Melyek a fémjelek teljesítési követelményei?
Mint mindannyian tudjuk, a fémjeleket egyre inkább a modern társadalom különféle területein használják, elsősorban az elektronikus termékek, otthoni készülékek, gépek és civil termékek területén széles körben használják. Annyiranépszerű, elsősorban az anyagkövetelmények teljesítéséről szóló fémjelek, amelyeknek szigorúan tükröződniük kell az erősségben, a keménységben, a plaszticitásban, a fáradtságban, az ütközés szilárdságában és így tovább.
Erősség: A fémjelző anyagok képessége, hogy ellenálljon a műanyag deformációnak vagy a törésnek terhelés alatt.
1, a szimbólum jelzi: hozamszilárdság σS - A minimális feszültség, ha az anyag hozamot eredményez. Az egység MPA.
2, szakítószilárdság σb - Az anyag maximális feszültsége a törés előtt. Az egység MPA.
3, Alkalmazási feltételek és hatókör: A mechanikus alkatrészek és az anyagválasztás tervezésének fő alapja.
Másodszor, keménység: Az a képesség, hogy ellenálljon a deformációnak, amikor egy másik tárgyat a fémjel -anyag felületérenyomják a helyi térfogatban.
1, szimbólum: Brinell keménység HB; Rockwell keménység HR.
2, Alkalmazási feltételek és hatókör: A Brinell keménységet elsősorban a szürke öntöttvas, anem mérésére használják-Vas fémjelek, valamint az acél és egyéb anyagok lágyítása,normalizálása és edzése után. A HBS a 450 -nél kevesebb keménységi érték mérésére alkalmas anyagok mérésére, és a HBW alkalmas anyagok mérésére, amelynek keménységi értéke kevesebb, mint 650. A HRA -t elsősorban a cementált karbid és a felszíni edzett acél mérésére használják; A HRB -t elsősorban enyhe acél, lágyított acél, rézötvözet stb. Mérésére használják. A HRC -t elsősorban az általános edzett acél mérésére használják.
Harmadik, plaszticitás: A fémjelző anyagok képessége a műanyag deformáció előállítására anélkül, hogy a terhelés alatt törne.
1, A szimbólum jelzi: meghosszabbítás a törés után δ -- A standard távolság hosszának relatív meghosszabbítása a minta törése után.
2. szakasz zsugorodás ψ -- a kereszt relatív zsugorodása-A minta szekcionális területe a minta lehúzása után.
3, Alkalmazási feltételek és hatókör: Anyomásfeldolgozáskor az anyagválasztás fő alapja.
Negyedszer, fáradtsági szilárdság: A fémlemez -anyagok maximális feszültsége ismételt váltakozó terhelések alatt törésnélkül.
1, A szimbólum jelzi: Fáradtság δ-1
2, Alkalmazási feltételek és hatókör: Black Metal 10. ciklus a 7. teljesítményre,nem-vasfém jelek ésnéhány magas-Szilárdsági acélciklus 10 -ig a 8. energiához.
Hatáskötés: A fémjelző anyagok azon képessége, hogy ellenálljanak az ütközés terhelésének, anélkül, hogy megsemmisítenék.
1, szimbólum: ütés abszorpciós munka AK; Hatás szilárdság AK.
2., Alkalmazási feltételek és hatókör: Az ütési szilárdsági értéket általában csak referenciaként használják az anyagok kiválasztásakor,nem használható a számítás alapjául. Az anyag többszörös ütközési ellenállása elsősorban a plaszticitástól függ; Az energia befolyásolásakor ez elsősorban az erőtől függ.
Összefoglalva: a fémjelek előállítása elsősorban réz, vas, alumínium, cinkötvözet, titán, rozsdamentes acél és egyéb alapanyagok alapjául szolgáló, bélyegzés, casting, maratás,nyomtatás, zománc, zománc, festék, csepegtető műanyag, gallinizálás és egyéb folyamatok révén. Az anyagok fémjelzőinek teljesítménykövetelményei a fent leírt konkrét tartalom.